Dźwignia ręcznego sterowania RGH II
Produkcja CEBRON Warszawa. Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez pokręcanie w prawo widocznym na zdjęciu pokrętłem, hamowanie poprzez odpychanie od siebie dźwigni. RGH II posiada blokadę hamulca w każdym położeniu dźwigni. Dźwignia posiada certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego.
Dźwignia ręcznego sterowania RGH V PANTERA
RGH V PANTERA to najnowsza wersja urządzenia do ręcznego sterowania gazem i hamulcem, produkcji firmy CEBRON Warszawa. Zasada działania identyczna jak w dźwigni RGH II. Dźwignia zamknięta jest w estetycznej obudowie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu większość mechanizmu pozostaje zakryta. Urządzenie jest wyrobem całkowicie polskim i posiada Certyfikat Zgodności wydany przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS).
Dźwignia ręcznego sterowania MGB firmy ASDON.
Zasada działania urządzenia podobna do opisanej powyżej dźwigni RGH II. Dźwignia posiada atest Państwowego Instytutu Motoryzacji PIMot
Dźwignia ręcznego sterowania VEIGEL Classic
Zasada działania urządzenia podobna do opisanej powyżej dźwigni RGH II.
Dźwignia ręcznego sterowania RGH III
Produkcja CEBRON Warszawa. Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez naciskanie dłonią w dół widocznej na zdjęciu gałki, hamowanie poprzez odpychanie od siebie całej dźwigni. RGH III posiada blokadę hamulca w każdym położeniu dźwigni. (Na zdjęci dźwignia pokazana bez osłony.)
Dźwignia ręcznego sterowania system ciągnij – pchaj 36600 P&P
(montaż pod kołem kierownicy)
Produkcja Guidosimplex (Włochy). Obsługa: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez przyciąganie w kierunku koła kierownicy widocznej na zdjęciu rękojeści dźwigni, hamowanie przez odpychanie od siebie dźwigni. Urządzenie nie posiada blokady hamulca.
Dźwignia ręcznego sterowania 907/P (sam hamulec)
Hamulec posiada blokadę w pozycji zahamowanej, co jest nieodzowne w przypadku instalacji w samochodach z automatyczną skrzynią biegów. Producent Guidosimplex (Włochy).
Dźwignia ręcznego sterowania 907 (na zdjęci w połączeniu mechanicznym pierścieniem sterującym pedałem przyspieszenia)
Produkcja Guidosimplex(Włochy). Obsługa: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez przyciąganie w kierunku koła kierownicy widocznej na zdjęciu obręczy, hamowanie przez odpychanie od siebie dźwigni – widoczna na zdjęciu rękojeść. Możliwa blokada hamulca w każdym położeniu dźwigni.
Dźwignia ręcznego sterowania Carospeed Classic
Obsługa: Odpychając dźwignię od siebie hamujemy pojazd, przyciągając dźwignię do siebie sterujemy pedałem przyspieszenia. Dźwignia posiada blokadę w pozycji zahamowanej (sterowaną elektrycznie za pomocą przycisku). Produkcja: AUTOADAPT (Szwecja).
Pedały gazu i hamulca sterowane lewą kończyną
Rozwiązanie to ma zastosowanie dla kierowców z dysfunkcją prawej dolnej kończyny pod warunkiem, że samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów. Zarówno pedał gazu jak i pedał hamulca sterowany jest lewą dolną kończyną. Fabryczny pedał gazu znajduje się pod osłoną w celu uniemożliwienia jego przypadkowego naciśnięcia.
Dźwignia ręcznego sterowania Veigel Compact II
Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez naciskanie dłonią w dół widocznej na zdjęciu gałki, hamowanie poprzez odpychanie od siebie całej dźwigni. Dźwignia posiada blokadę hamulca w każdym położeniu .
Dźwignia ręcznego sterowania Veigel Classic II
Obsługa dźwigni: sterowanie podobnie jak w dźwigni RGH II